טוב, בשבוע האחרון עבדתי קשה כדי לתקן בעיות מאחורי הקלעים ולשפר את הבלוג,

הבעיה
ביום רביעי האחרון אבי רביבו סיפר לי שהפיד שלי (RSS feed) לא מתעדכן, לאחר בדיקה קטנה הבנתי שהמנויים לבלוג לא קיבלו עדכון על כתבות חדשות כבר מעל חודש (!). ואותו כנ"ל לגביי מנויי האימייל, אז קודם כל תודה לאבי שהקפיץ לי את הבעיה למודעות, ודבר שני, סליחה לכולם, בעיניי RSS שלא עובד זו בעיה חמורה מאד בכל קנה מידה…

למי שלא יודע מה זה RSS: "קובץ RSS הוא קובץ XML המוגדר על ידי "ערוץ" תוכן שמורכב מ"פריטים". השימוש העיקרי של ה-RSS הוא הצגה תמציתית ומסכמת של החומר שהתחדש באתר אינטרנט מבלי לבלבל את המשתמש עם התוכן הרב והקבוע שהוא כבר מכיר." – ויקיפדיה.
בתכל'ס – במקרה של הבלוג הזה ה-RSS זה דף המשמש לשליחת כותרת ותמצית פוסטים חדשים עם לינק לפוסט הספציפי באתר. (כמו עמוד הראשון של עיתון). יש מלא אתרי אינטרנט ותוכנות למחשב שיודעות לקרוא RSS, ואפשר גם לעשות מנוי במייל כדי לקבל עדכון ברגע שכתבה חדשה מתפרסמת (פעם בשבוע).

כדי לפתור את הבעיה עשיתי מה שכל בלוגר היה עושה, כיביתי את התוספים שקשורים לפיד, התקנתי מחדש את המערכת, עשיתי Ping ב-feedburner, וכששום דבר לא עבד, עברתי לחפש פתרונות ב-Google, שם גיליתי שאני לא היחיד עם הבעיה, ושהפתרון היחיד עבורי זה לבנות פיד חדש, מה שמוביל לאובדן של כל הרשומים וכל הסטטיסטיקה (הגרף הזה שמראה לי שאני לא לבד בעולם ויש אנשים שמה שאני כותב מספיק מעניין אותם כדי שיעשו מנויי באימייל), אז בנתיים הפיד הישן נמחק סופית (אם אתם מה-21 המנויים, אני רוצה להתנצל אישית ולבקש שתירשמו מחדש ל-RSS feed שלי ממש כאן) או באימייל כאן, ואפשר גם לפייסבוק – פה משמאל למטה).

השיפורים
בהזדמנות זו אני רוצה להכריז על שני חידושים גדולים:

  • הראשון הוא האפשרות לתרגם את הבלוג לכמה שפות בלחיצת כפתור (machine translate), נסו את זה – לחצו על אחד הדגלים פה משמאל למעלה, אין לי דרך לשפוט, למעט באנגלית, אם התרגום נסבל או מצחיק ומזעזע,
    באנגלית לדוגמה האלגוריתם לא יודע להבדיל בין 'פילים'- סרט צילום (film) לבין 'פילים'- יונקים גדולים מאד בעלי חדק (elephants), והשימוש התכוף שלי בעברית מדוברת בוודאי לא יועיל לעניין. אני אחליט, לפי ההערות שלכם כאן למטה האם להשאיר את זה, או שזה חסר תועלת ומיותר. מספיק שתדרגו את זה בין 1 (בלתי מובן בעליל) ל-10 (מושלם) ותציינו איזה שפה בדקתם, למשל: "אנגלית – 5 (קריא מינוס)".
  • הדבר השני הוא עדכון כל התמונות בבלוג – מהיום, כשתלחצו על תמונה בפוסט, היא תיפתח בגדול במקום לקחת אתכם לעמוד התמונה (מיותר) או לפתוח אותה בדפדפן (מעצבן), תספרו לי מה אתם חושבים :-).

שבוע טוב ומלא צילומים לכולם!