מתאים ל:מתחילים / חובבים / מתקדמים /  מקצוענים

פורים מגיע רק פעם בשנה, אז חשוב שתוציאו תמונות ברמה גבוהה, תמונה טובה לרוב מכילה יותר מרק נושא עיקרי אחד – תמונה איכותית יכולה להיות מודגשת ע"י רקע מעניין (או לא מטריד) ואביזרים (props) שמאפשרים לנושא להביע את עצמו. מתי, אם לא בפורים, אפשר למצוא אנשים עם אביזרים מחופשים ומאופרים בשלל גוונים וצורות, שמוכנים ואף מבקשים להיעמד לפני עדשת המצלמה בשביל להנציח את רוח השטות ששרתה עליהם?

הצילום בפורים לא שונה במיוחד מצילום בזמן אחר, אבל השילוב של תחפושות ומצלמה (ואלכוהול) יוצר סיטואציה נדירה שבה כל תמונה בנאלית של חברים הופכת להיות תמונה מעולה עם המון עניין, ויש כמה דגשים שכדאי לא לדלג עליהם…

שייך ל-memoflores ומפורסם תחת רישיון CC

צולם ע"י Guillermo Flores

בחירת עדשה: גם אם אתם מארחים וגם כשאתם באים למסיבה של מישהו אחר, חשוב למצוא אזור טוב שבו יהיה לכם מספיק מקום לצלם, ולפי כמה מקום יש לכם תוכלו לבחור את העדשה שבה תצלמו, העדיפות היא לעדשת טלה עם מפתח צמצם גדול. כדי שהרקע לא יטריד את העין, אבל אם אין מקום, תצטרכו להסתדר עם עדשה רחבה.

צלמו ברצף: כשהנושא שלכם מדבר וצוחק קשה לתפוס הבעת פנים מחמיאה, במקום לחכות לרגע הנכון, שימו את המצלמה בצילום רצף (continuous mode/burst) וצלמו תמונות בצרורות, בתקווה שלפחות אחת תצא טובה.
"איך אפשר לצלם ברצף עם פלאש?" אתם שואלים –  הטריק הוא לצמצם את הכח שדורש הפלאש לכל חשיפה כך שהפלאש יהיה מסוגל לטעון את עצמו מספיק מהר כדי לשמור על קצב פעולה אחיד עם התריס, איך עושים את זה? תתקרבו, צלמו עם מפתח צמצם רחב (f/stop נמוך) ו-ISO גבוהה, הגדירו את הפלאש למצב ידני ולשמינית (או אפילו 1/16) הכח. (צילום ב-TTL דורש הרבה יותר כח כי הפלאש יורה פעמיים לכל תמונה שמצלמים)

הקפיצו את הפלאש: עבודה במקומות צפופים אומר שלפעמים שצריך לצלם מעבר לכתף של מישהו. הבעיה? הפלאש ישרוף את כל מה שיש בקדמת התמונה ובכך יהרוס אותה, הפתרון הפשוט הוא להקפיץ את הפלאש מהתקרה , ואם היא כהה או רחוקה מדי נסו להקפיץ את הפלאש מהקירות. כשאין לכם לא זה ולא זה אתם תמיד יכולים ללבוש את הריפלקטור שלכם: אם תלבשו חולצה לבנה יהיה לכם ריפלקטור+מרכך תמיד אתכם, הקפיצו את הפלאש מהחולצה שלכם, איך? את המצלמה מחזיקים כחצי מטר מהבטן, כשה-Live-view מופעל ואת הפלאש מכוונים כלפי החזה, מקמפזים ומצלמים. ככה תקבלו תאורה באיכות של סופטבוקס בלי להוציא אגורה.

למשקיענים מבינכם/למי שמגיע למסיבה כצלם:

  • המיקום: מומלץ לבחור מרחב עם קיר לבן או אפילו לתלות סדין שיהיה רקע שלא מתנגש עם הצבעוניות של התחפושות.
    וכמו בכל צילום, תזכרו תמיד: לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן.
  • דבר שני – תחפושות: דאגו שיהיו אביזרים נוספים בהישג יד, לא כל הנוכחים יהיו מחופשים, ויהיו כאלה שאביזר נוסף יכול לשדרג להם את התחפושת – נסו למצוא כובעים, צמידים, משקפי שמש, וכל פריט אחר שאתם מרגישים שיכול לשדרג את התמונות.
  • עכשיו כל מה שנותר הוא להעמיד את החבר'ה, בכל פעם קבוצה קטנה אחרת, ולתת להם לעשות שטויות מול המצלמה, אבל אל תתנו להם לעמוד שם סתם ככה (אפילו אם התחפשתם לכיתת יורים והם למטרות חצי דמות), זה התפקיד שלכם לביים אותם כדי לקבל תמונות מעניינות ומקוריות, ואם הם לא עליצים מספיק – שלחו אותם לבר הקרוב לתדלוק, זו מצווה, אחרי הכל 🙂
שייך ל-vancouverfilmschool ומפורסם תחת רישיון CC

שייך ל-vancouverfilmschool, דוגמה לרקע שלא מפריע

טיפים אחרונים לתמונה מושלמת:

  • שני אביזרים נוספים שיכולים לשדרג את התמונות שלכם הם מסגרת גדולה (של תמונה), ולוח או דפים שגזורים בצורת בועת דיבור של קומיקס שאפשר לרשום עליהם דברים לפני הצילום (או אח"כ בפוטושופ)
  • צלמו בסינכרון איטי (Slow Synchro/Night Mode): צילום במהירות תריס נמוכה בשילוב עם פלאש – ככה אפשר לקבל יותר פרטים ברקע מבלי לאבד חדות של הנושא, קחו בחשבון שצריך להישאר מאד יציבים על מנת לא לאבד את החדות ברקע, ושימוש בחצובה מומלץ.
  • בעוד המסיבה מתנהלת לאיטה, זה רעיון טוב לתפוס כמה רגעים כנים, זה אומר שאתם צריכים להיות כמה שפחות בולטים בשטח ותמיד מוכנים עם המצלמה כדי שלא תפספסו כלום.

פוקי הכבשה (AKA רונית) שנתפסה בעדשת ה-G12 שלי בבר המקומי. חצי שנייה חשיפה עם פלאש

חושבים שיש לכם תמונה שמתאימה לכתבה? תשלחו לי ואפרסם אותה (עם קרדיט כמובן).

יש לכם טיפ משלכם? שתפו אותו איתנו כאן, הוסיפו תגובה למטה.

 

רוצים לדעת מתי מתפרסמת הכתבה הבאה? הוסיפו את האתר לקוראי ה-RSS שלכם או הירשמו באימייל, זה חינם!  ניפגש בשבוע הבא, עד אז תאכלו אוזני המן, תשתכרו עד דלא ידע, תצלמו המון ובעיקר… תהנו!