מתאים ל:מתחילים / חובבים / מתקדמים /  מקצוענים

שלום חברים, הקבועים מביניכם בטח שמו לב שלא היה פוסט בשבוע שעבר. זה לא בטעות, וגם לא בגלל שהזנחתי. סופסוף, אחרי חודשים של סבל, עברנו דירה, כל רכושנו נכנס בחצי משאית קטנה, ועבר לצד השני של באר שבע, מאז כבר הספקנו לתקן ולצבוע את הקירות ואפילו קצת לפרוק ארגזים, אולם לא מספיק בשביל לשבת ולכתוב פוסט מלא, אבל כן הייתה השבוע תגלית אחת שפשוט הייתי חייב לספר לכם עליה…

התגלית - כפי שראיתי אותה בפעם הראשונה

אז כמו שאמרתי, השבוע, במקרה גיליתי משהו מגניב… בכניסה לבית החדש יש מסדרון שכשסוגרים את הדלת הוא נעשה חשוך לחלוטין, גם כשבחוץ חמסין באר-שבעי כבד, העינית בדלת הייתה שרוטה, כשעמדתי להחליף אותה נפל לי האסימון – ברגע שהוצאתי את העינית נוצרה לי קאמרה אובסקורה – חדר חושך שיש לו חור אחד ויחיד לעולם שבחוץ, מייד לקחתי תמונת קיר (שמודבקת על קאפה) חזרתי והחשכתי את המסדרון, ולשמחתי, חשדותי התאמתו, כשהרמתי את הקאפה לגובה החור נתגלתה לי התמונה שבחוץ, אומנם הפוכה על ראשה, קצת מטושטשת והנוף לא בדיוק מרהיב ביופיו, אבל כל כך שמחתי על התגלית, שכל זה ממש לא הצליח להוריד לי מההתרגשות, אני, למעשה עמדתי בתוך מצלמת חור ענקית, וראיתי את כל מה שקורה בחוץ, על מסך רחב, ולא היתה מעורבת אפילו טיפת טכנולוגיה – תופעת טבע נטו. ממש קסם טבעי כמו שקרא לזה המדען האיטלקי ג'ון בפטיסט פורטה (JOHN BAPTIST PORTA).

זהו, הרגשתי שאני חייב לחלוק את זה אתכם, אתם יכולים לקרוא על הקמארה אובסקורה בויקיפדיה. ואני יכול להמשיך לפרוק ארגזים וכאלה…

עריכה:
והנה סרטון של נשיונל ג'יאוגרפיק שמדגים איך בונים קאמרה אובסקורה:

זהו להפעם, מקווה שנהנתם, לאחרונה נחשפתי לארדוינו – כרטיס עם מיקרו מעבד קטן בקוד פתוח שמאפשר לכתוב עליו תוכנה – בקיצור- לשלב את הפשטות של תכנות מחשבים בעולם האמיתי, ותאמינו לי שזה יותר מעניין ממה שזה נשמע, יש לי המון רעיונות לאיך להשתמש בזה בעולם הצילום, בעיקר בתחום של צילום מהיר במיוחד – כזה שתופס כדור ברגע שהוא יוצא מהקנה… בקיצור – הולך להיות מעניין, אז תישארו מעודכנים.

רוצים לדעת מתי מתפרסמת הכתבה הבאה? הוסיפו את האתר לקוראי ה-RSS שלכם או הירשמו באימייל, זה חינם!  ניפגש בשבוע הבא, עד אז תצלמו המון ובעיקר… תהנו!